Barack Obama kthehet ne shtepi

11/07/2009 21:25

Barack Obama kthehet ne shtepi. Presidenti amerikan, qe ne ditet e fundit ka qene ne Rusi dhe ne Itali per samitin e G8, ka lene Ganen dhe eshte drejtuar per ne Uashington.

Vizita ne vendin afrikan zgjati me pak se nje dite. Pas fjalimit te tij ne Akra mbi te ardhmen e Afrikes, shefi i Shtepise se Bardhe ka vizituar bashke me familjen keshtjellen Kejp Koast, ish qender per tregtine e sklleverve.

Ne kete vend Obama beri thirrje per te luftuar me cdo kusht mizorine.

Top Channel