Veliaj: Kandidatet tane, jo si Nano e Berisha

25/05/2009 08:55

Grupimi politik G99 ne vigjilje te zgjedhjeve te 28 qershorit  prezantoi kanidatet per deputete ne nje takim masiv me perkrahes dhe simpatizante te nje prej forcave politike me rinore ne vend.

Konventa Kombetare e G99 ishte cilesuar konventa e kurajos ne te cilen u prezantua edhe programi politik i ketij grupimi, i cili bazohet ne tre prioritete, punesim rinor, vota emigranteve dhe buxheti i arsimit.

Erion Veliaj tha grupimi G99  ofron ne keto zgjedhje kandidaturat me te mira dhe se qellimi eshte sherbimi dhe jo shperblimi.

Milva Ekonomi kandidate e G99 foli per punen qe duhet bere me rinine ne drejtim te perqendrimit te energjive.

Grupimi politik G99 ben pjese ne koalicionin opozitar Bashkimi per Ndryshim.

Top Channel