3-vjecarja shtang prinderit, blen ekskavator ne internet

23/05/2009 13:35

Nje cift nga Zelanda e Re jane cuditur nga shpejtesia me te cilen vajza e tyre trevjecare, ka arritur te perdore kompjuterin. Vajza ka blere nje ekskavator te vertete ne nje ankand ne internet, qe do te rrenonte ekonomikisht familjen.

Vogelushja e quajtur Pipi Quinlan ishte duke perdorur internetin, kur prinderit ndodheshin ne gjume. Ata e mesuan te verteten vetem kur moren nje e-mail, ku u kerkohej te paguanin rreth 20 mije dollare neozelandeze per blerjen e ekskavatorit.

Nena e vajzes tregoi se ishte loguar ne kompjuter, pasi kerkonte lodra qe shiteshin ne ankand dhe u shokua nje dite me pas kur mesoi se e bija kishte porositur ekskavatorin e vertete dhe jo nje loder.

Prinderit treguan se vajza kishte vetem nje jave qe perdorte kompjuterin dhe jane habitur se si kishte arritur te bente blerjen online.

Top Channel