Prej sot e kesaj dite anglezi Perry Watkins nuk do te kete me asnje problem per te parkuar.

Ai ka krijuar nje veture te pazakonte, per shkak te permasave shume te vogla qe ka ajo.

Mund te qarkulloje fare mire ne rruge, vetem se shoferi duhet te kerruset pak. Eshte 99 centimetra e larte, 66 centimetra e gjere dhe 130 centimetra e gjate. Kjo makine tashme eshte regjistruar ne rekordin e librave Guinness.

Duket si nje makine qe gjendet neper parqe lojerash, po ne fakt ajo ka nje motorr te mirefillte.

Top Channel