Kongo, sulm i rebeleve, 60 te vdekur

16/05/2009 04:55

Te pakten 60 persona kane humbur jeten dhe 25 te tjere kane mbetur te plagosur ne nje sulm te rebeleve hutu ruandeze ne Busunguri te Kongos.

Episodi i rende ka ndodhur nates mes 9 dhe 10 majit.

Misioni i OKB-se per vendin afrikane eshte shprehur i shqetesuar dhe ka denuar ngjarjen.

Top Channel