Babai tenton t’i dhuroje nje prostitute te birit 14-vjecar

16/05/2009 08:50

Do t’i dhuronte te birit 14-vjecar aventuren e tij te pare me nje prostitute, por ka perfunduar ne pranga.

Nje polak 42-vjecar, banues prej tete vjetesh ne Britani, kishte dale se bashku me te birin me makine ne kerkim te nje prostitute, qe t’i mesonte atij “rruget e seksit”. Por dhurata per 14-vjecarin e virgjer nuk eshte bere dot, pasi ne vend te saj at e bir hasen nje police te infiltruar si prostitute.

Megjithate, burri, emri i te cilit eshte mbajtur sekret, ka mundur t’i shpetoje burgut. Gjykatesi ne Nottingham anuloi denimin me 10 muaj burg, per shkak te sjelljes se mire te tij gjate procesit gjyqesor. Jonathan Teare tha se babai nuk kishte ndermend t’i bente keq te birit.

“Ju nuk e dinit qe do te hasnit nje police, ne vend te prostitutes. Eshte detyra juaj te kujdeseni per djalin dhe gjendjen e tij te mire morale. Ju nuk mendoni t’i mesoni atij rruget e seksit permes nje prostitute”. Pas deklarates se gjykatesit, u vendos qe at e bir te vazhdojne te jetojne nen te njejten cati.

Top Channel