Turqi, atentati ne dasme, 41 numri i viktimave

05/05/2009 01:20

Ka shkuar ne 41 numri i viktimave te nje sulmi ne nje dasme ne provincen e Mardinit, ne verilindje te Turqise.

Autoritetet raportojne edhe per tre te plagosur ne gjendje te rende shendetesore.

Disa persona kane sulmuar gjate ceremonise ne fshatin Mazidagi Bilge, me bomba dhe arme automatike.

Policia ka bllokuar akset kryesore dhe eshte duke kryer hetimet per ngjarjen e rende.

Mediat lokale, te cilat i referohen burimeve zyrtare, theksojne se nuk behet fjale per nje sulm terrorist.

Top Channel