Peniani: Nderpresim dialogun ne rast sanksionesh

24/03/2009 18:40

Koreja e Veriut kercenon me perfundim te dialogut 6 palesh ne rast sanksionesh nga OKB per programin e saj berthamor.

Peniani ka reaguar ashper edhe ndaj kundershtimeve te SHBA dhe Korese se Jugut per lancimin e satelitit eksperimental, qe sipas tyre eshte testim i nje rakete me reze te gjate veprimi.

Nderkohe, dy gazetaret amerikane, te arrestuara ne kufirin me Kinen, jane derguar ne Penian ku dhe i jane nenshtruar marrjes ne pyetje.

Top Channel