Iran, 4 persona varen brenda nje dite

14/03/2009 11:15

Kater persona jane varur brenda nje dite ne Iran. Tre prej tyre ishin denua per vrasje dhe i katerti per dhune seksuale ndaj dy vajzave te mitura.

Lajmin e konfirmoi e perditshmja iraniane “Etemad”. Me ekzekutimet e fundit shkon ne 74 numri i varjeve ne republiken islamike, qe nga fillimi i vitit.

Vitin e kaluar u ekzekutuan 246 vete. Varjet e fundit u kryen ne burgun e Shirazit, ne jug te Iranit.

Top Channel