Kolumbi, ushtria vret liderin e FARK-ut

03/03/2009 01:20

Nje nga lideret me te rendesishem te Forcave Revolucionare te Kolumbise, Jose’ de Jesus Guzman eshte vrare gjate nates ne nje perleshje mes nje grupi guerrilasish te FARK-ut dhe ushtrise kolumbiane.

Sipas autoriteteve, Guzman dyshohet se ka urdheruar nje seri sulmesh me eksploziv kunder zyrave te disa ndermarrjeve te kryeqytetit kolumbian.

Gjithashtu ai ka qene pjesemarres ne dhjetra atentate dhe pengmarrje te FARK-ut.

Top Channel