Rusi-Gjeorgji, fillon shperndarja e vizave

02/03/2009 23:15

Shtate muaj nga lufta, Rusia dhe Gjeorgjia kane lajmeruar rivendosjen e vizave per qytetaret e te dy vendeve.

Sipas agjencise se lajmeve “Interfax”, konsulli gjeorgjian ne Moske, Zurab Pataradze ka deklaruar se Tbilisi do te rifilloje nga 4 marsi dhenien e vizave “pa asnje limit” per ruset nepermjet ambasades zvicerane.

Nderkohe Rusia do te vijoje me regjim te limituar ne dhenien e vizave, te cilat do te jepen ne baze te ftesave private nga ana e familjareve ne Rusi.

Top Channel