New Mexico, zbulohen kufomat e 12 grave

02/03/2009 12:05

Mister ne New Mexico, ku jane gjetur mbetjet e trupave te 12 grave dhe nje fetusi 4 muajsh.

Viktimat jane gjetur ne zonen West Mesa. Policia nuk ka dhene ende shkaqet e sakta te vdekjeve, por nuk perjashtohet ekzistenca e nje vrasesi serial.

Edhe pse hetimet mund te shtrihen ne me shume se nje te dyshuar, hetuesit thone se trupat jane varrosur nga nje person i vetem.

Nje telefonate anonime kishte njoftuar per disa eshtra te zbuluara ne nje zone ku kryheshin germime. Sipas policise, dy prej viktimave jane identifikuar si prostituta, perdoruese droge.  

Top Channel