Itali, ulje emergjente per avionin me 179 pasagjere

02/03/2009 23:35

Ulje emergjente ne aeroportin e Fiumicinos per nje avion te “Eurofly”, i nisur nga Bergamo dhe drejtuar per ne Sharm el Sheik.

Asnje i lenduar mes 179 pasagjereve qe gjendeshin ne bord se bashku me gjashte anetaret e ekuipazhit.

Komandanti i avionit ka verejtur karburant te ndotur nga nje sasi shume e madhe lende te kondensuar.

Menjehere pas uljes, e cila ndodhi me sukses, pasagjeret u zbriten nga mjeti.

Top Channel