Te shtena ne Nju Orlins, pergjaken karnavalet

24/02/2009 22:35

Mediat nderkombetare raportojne te shtena ne Nju Orlins ne paraden e Mardi Gras, festa e Karnavaleve me te famshme ne SHBA.

Sipas CNN-it, te pakten tre persona kane mbetur te plagosur, midis te cileve edhe nje grua dhe nje shites ambulant.

Asnje prej te lenduarve nuk eshte ne gjendje kritike per jeten. Policia ka arrestuar dy persona te dyshuar per ngjarjen.

Top Channel