Gramsh, Rama: Dyfishim buxhetit per fshatin

19/02/2009 17:55

Kryetari i opozites, Edi Rama preku serish problematiken e fshatit shqiptar ne takimin me rrjetin e vullnetareve ne Gramsh.

Te rinjte e zonave perreth ketij qyteti emigrojne ne menyre te vazhdueshme ne Greqi, pasi politikat e punesimit mungojne dhe kryetari socialist u bazua pikerisht tek kjo plage e kesaj zone per te shprehur pikepamjen e opozites per trajtimin barabarte te shtetasve jo vetem perballe ligjit.

“Qeveria e fitores se 28 qershorit do te beje me shume se qeverite e ketyre 18 vjeteve te marra se bashku, duke luftuar me ide te reja, me nje vullnet te ri per fshatin shqiptar, qe do ta bejme kryefjale te punes sone”, ka pohuar Rama.

Per kryetarin e PS, rimekembje e fshatit do te thote cmime te perballueshme ne qytet por edhe mireqenie ne fshat, pasi fondet ne mbeshtetje te zonave rurale, nese socialistet vijne ne pushtet, do te dyfishohen.

“Ne 4 vitet e ardhshme ne do ta dyfishojme buxhetin dhe do shumfishojme forcat per permiresimin e fshatit, ne sektorin arsimor dhe shendetesor”, ka shtuar Rama. Zoti Rama shprehu bindjen se njerezve pa pune, rruge dhe shprese nuk i inetreson pushteti por rezultatet e qeverisjes.

 

Top Channel