Obama-Kongresit: S’kemi kohe per te humbur

11/02/2009 18:50

Presidenti amerikan Barack Obama i ka bere serish thirrje Kongresit qe te aprovoje sa me pare planin e rimekembjes se ekonomise.

Obama ka deklaruar se plani ne fjale synon te krijoje 4 milione vende te reja pune dhe permban fondet me te medha te destinuara per infrastrukturen qe nga koha e presidentit Eisenhower.

“Ne Amerike kemi shume programe per te plotesuar dhe shume nevoja qe presin te realizohen. Nuk ka asnje minute per te humbur”, ka deklaruar Obama.

Senati miratoi dje planin e shefit te ri te Shtepise se Bardhe, por ai duhet te kaloje edhe nje votim tjeter.

Top Channel