Pakistan, ekzekutohet pengu polak

07/02/2009 19:10

Talebanet e Pakistanit, te lidhur me organizaten Al Kaeda, kane ekzekutur nje peng polak te rrembyer para rreth 4 muajsh ne veri-lindje te vendit.

Viktima eshte ekzekutuar me arme zjarri dhe kete e ka konfirmuar edhe kryeministri polak, Donald Tusk. “Ekzekutimi i pengut ndodhi diten e premte ne mbremje pasi skadoi ultimatumi”, shprehet nje zedhenes i talebaneve.

Pengu Piotr Stanczak punonte per llogari te firmes polake te naftes “Geofizyka Krakov”. Ai u rrembye ne Pind Sultani ku dy truprojat dhe shoferi u vrane ne vend.

Top Channel