Clinton kontakton homologet evropiane

23/01/2009 22:20

Nje telefonate per ministrin e Jashtem britanik David Miliband, atij francez Bernard Kouchner dhe atij gjerman Steinmeier.

Keto ishin kontaktet e para te sekretares amerikane te Shtetit, Hillary Clinton me diplomacine e Kontinentit te Vjeter.

Lajmin e ka bere te ditur zedhenesi i Departamentit te Shtetit, Robert Wood.

E sapo emeruar, Clinton kishte kontaktuar me pare ministrin e Jashtem cek Karel Schwarzenberg, i cili ka dhe presidencen e radhes se BE-se.

Top Channel