09:17 Horoskopi
09:30 Serial "Nikita" R
Programi i plote
PUBLICITET
Olldashi: Projekti i Qeverisë, i njëjtë me atë të Bashkisë
13/03/2011 13:50

Olldashi: Projekti i Qeverisë, i njëjtë me atë të Bashkisë
Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi, ka sqaruar në një dalje për mediat projektin e qeverisë për Unazën e Madhe duke u shprehur se nuk e kupton shqetësimin e Bashkisë dhe Partisë Socialiste për faktin se ky projekt prek një pjesë të Kopshtit Botanik të Tiranës.

“Kemi filluar punimet për Unazën e Madhe të Tiranës duke mbajtur premtimin. Pas tentativave për të ndërmarrë një projekt të përbashkët me Bashkinë dhe duke marrë përgjigje negative, kemi filluar punimet”, u shpreh Olldashi.

“Shqetësimi që lidhet me Kopshtin Botanik të Tiranës është një përpjekje e PS dhe Bashkisë për të penguar këtë projekt. Unaza prek vetëm 10 metra vijë lineare, aq sa prekte edhe projekti i Bashkisë së Tiranës. Nuk ka ndryshim projekti jonë me atë të Bashkisë. Edhe në rast se Bashkia do e bënte projektin do të ishte e detyruar të prekte Kopshtin”, shtoi ministri i Transportit.

“Ne nuk i kemi hyrë kopshtit mes për mes, nuk preken ambjentet e serave dhe fidanishtes. Ky është i vetmi korridor i mundshëm sepse pjesët e tjera janë bllokuar nga pallatet që kanë marrë leje ndërtimi nga Edi Rama. Do të mundohemi të prekim sa më pak të jetë e mundur, por pallatet shumëkatëshe të Ramës nuk i lëvizim dot më”, përfundoi Olldasshi. 

/ Top Channel
Lajmet kryesore

Olldashi: Projekti i Qeverisë, i njëjtë me atë të Bashkisë
Ngjela: Himara nuk është minoritet
“Bashkimi me Vranishtin, logjik. Reforma të zgjidhte edhe pronat”
Debati për Himarën në shifra
Rebelët dorëzojnë kutitë e zeza
Pas Sirisë, kosovarët në luftën e Irakut
Kontrolli mbi celularët e shqiptarëve
Fushë Krujë, shpërthim eksplozivi në një banesë
Më të lexuarat
Temat e ditës
Tragjedia ajrore, Lindja e Mesme, Reforma territoriale, Aksidente rrugore, Energjia, Aksioni në Lazarat, Brazil 2014, Drejtësia, Ekonomia, Irani
Top Channel 2001-2014
Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i permbajtjes se kesaj faqeje.