Shëndeti
“Shëndetësia falas” te privatët, Solis: Koha që sigurimet të marrin vlerë
WakeUp/ Mjeku Florian Toti: Arsyet pse dieta ushqimore vret më shumë se duhani
Studimi/ Edhe konsumi i moderuar i alkoolit, rrit rrezikun e infarktit
Shëndeti
I keni ushqyer fëmijët keq gjatë gjithë kësaj kohe! Ja sa duhet të konsumojnë
Ne shtëpinë tonë/ Teknologu: Kujdes kur blini bulmet, rrezik për shumë sëmundje
Studimi: Skleroza mund të prekë dyfishin e njerëzve që mendohej
Rrudhat mund të jenë një gjë e së shkuarës
Shëndeti
Proteza kancerogjene, Franca ndalon implantet e gjirit
Çfarë është autizmi dhe çfarë e shkakton?
Depresioni postpartum, zbulohet medikamenti; është i shpejtë dhe efikas
Në shtëpinë tonë/ Mjekët: Turmeriku, anti-inflamator për trajtimin e shumë sëmundjeve
Shëndeti
Sonte në “Hipokrati”, Ateroskleroza
Zbulohet substanca që vret qelizat e kancerit
Pasojat e një “Brexit”-i pa marrëveshje prekin edhe ilaçet
Studimi finlandez, si të përgjysmoni rrezikun e diabetit
Shëndeti
“Në shtëpinë tonë”, mjeku: Lulebasani, bima çudibërëse për çdo plagë, ja si ta përdorni
E frikshme! Proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene
Shtohen ndjeshëm lindjet çezariane, nënat zgjedhin mënyrën më të lehtë
Në shtëpinë tonë/ Të mirat e teknikës Moxa
Shëndeti
Në shtëpinë tonë/ Mjeket: Ja cila është sasia e lejuar ditore e frutave
Shëndeti oral, sonte në “Hipokrati”