Shëndeti
Prodhohen këpucë me lazer, ndihmojnë ecjen te personat e sëmurë me Parkinson
“Në shtëpinë tonë”/ Mjekja: Ja arsyet përse është e rëndësishme dieta ketogjenike
Antibiotiku i rrezikshëm, farmacistët janë lajmëruar që ta kufizojnë
Shëndeti
Wake Up/ Psikologia: Përqafimi në kurikulat e shkollës lufton bullizmin
Gërdeci, fruti i egër me shumë sekrete mjekësore
Wake Up/ ISHP: 3 raste të reja çdo javë me fruth
Mosha e duhur për të humbur virgjërinë? Britanikët kanë një “peng”
Shëndeti
Probleme me mishrat e dhëmbëve, stomatologu këshillon
Wake Up/”Dhuro një inkubator”, nisma e Erilda Duzhës për të shpëtuar foshnjat premature
“Në shtëpinë tonë”/ Ja 5 mënyrat si të gatuani lakrën
Ushqimi me fibra. Konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Shëndeti
Vetitë dhe përdorimet e acidit glikolik
Në Shtëpinë tonë/ Të mirat dhe vetitë shëndetësore të Mersinës
Në shtëpinë tonë/ Yndyrnat e shëndetshme dhe rëndësia e tyre
Studimi, dy vezë në ditë bëjnë mirë për shëndetin (VIDEO)
Shëndeti
5 këshillat e OBSH; Dieta pas abuzimit me festat e fundvitit
Ushqimet e pas-festës; Këshilla e dietologëve, si të eliminoni pasojat e abuzimit
“Termoterapia Intersticiale”, teknika e re për djegien e qelizave tumorale në tru
Studimi/ Doktorët: Jepuni fëmijëve kikirikë që 4 muajsh
Shëndeti
Kirurgu plastik shqiptar u nxjerr të palarat e ndërhyrjeve VIP-ave të njohur
Rreziqet që sjell ringrohja e ushqimeve