Rritet bilanci, shkon në 67 numri i viktimave në Greqi nga Covid-19

04/04/2020 10:53

Është rritur bilanci i viktimave dhe të prekurve në Greqi nga virusi Covid-19.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 4 të vdekur duke e çuar totalin e përgjithshëm të viktimave në 67 persona.

Numërohen mbi 1,613 persona të infektuar, ku 92 persona janë në gjendje kritike për jetën.

Bilanci nëpër botë rritet çdo ditë e më shumë, ku këtë të shtunë numërohen plot 1.119.744 raste me të infektuar dhe 59.245 viktima.

Top Channel