Fotografia e pavdekshme nga fotografët e pranishëm në pritjen e së Mërkurës që Papa Françesku mbajti në sallën e Paul VI është një imazh i bukur.

Një besimtar arriti të përqafonte Atin e Shenjtë dhe t’i jepte një puthje të ngrohtë në ballin e tij.

Një imazh që përputhet me atë në dorë të dhënë nga Francesco një besimtari kinez disa javë më parë.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel