Mbrëmë u rikthye Uefa Champions League me fazën 1/16. Dy ekipe pretendente si PSG dhe Liverpool u thyen në ndeshjet e para.

Atletiko Madrid mposhti 1-0 kampionët në fuqi të Liverpool ku heroi i takimit ishte Saul Niguez.

Spanjolli me golin e shënuar i dha fitoren ekipit të drejtuar nga Simeone dhe u shpall ‘Njeriu i Ndeshjes’. Ai u vlerësua me notën 8.6. Lojtari më i dobët i takimit u shpall Salah i cili mori notën 5.9. As dy lojtarët e tjerë të sulmit, Mane dhe Firmino nuk shkëlqyen duke zhgënjyer në këtë takim.

Në foton e mëposhtme do gjeni notat për secilin lojtar:

Top Channel