Christian Eriksen tanimë edhe zyrtarisht është lojtari më i ri i skuadrës së Interit.

Këtë e ka konfirmuar vet klubi zi-kaltër, nëpërmjet një komunikate për media, transmeton KosovaPress.

27-vjeçari ka nënshkruar kontratë katërvjeçare, e cila do ta mbajë në “San Siro” deri në fund të sezonit 2023/24.

Inter për të ka paguar 20 milionë euro duke përfshirë bonuset.

Ish-ylli i Ajax për Spurs ka bërë 305 paraqitje në të gjitha garat duke shënuar 69 gola dhe kontribuar me 89 asistime.

Top Channel