Foto nga tërmeti në Turqi, banesa të rrënuara dhe…

24/01/2020 20:51

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë rreth orë 19:00 dhe tashmë kanë filluar të dalin edhe detajet e para.

Deri më tani është e konfirmuar magnituda që ka qenë 6.8 e shkallës rihter dhe disa dëme në disa qytete.

Ministri, Sulejman Sojlu ka konfirmuar se 4 persona kanë humbur jetën.

Këto janë edhe pamjet e tmerrshme që na vijnë nga Turqia, ku na kujtojnë edhe një herë tërmetin e frikshëm që ra në vendin tonë më 26 nëntor të viti të kaluar.

FOTO GALERI
1/22

Top Channel