Një grua në Londër ra në mënyrë drastike nga pesha, pasi kolegët e saj meshkuj refuzonin të punonin me atë, duke e akuzuar se u prishte imazhin e kompanisë.

Martina Coogan kishte luftuar me peshën e tepërt gjatë gjithë jetës së saj. Edhe pse mbante dieta të rrepta dhe vegjetariane, masa 22 nuk e braktiste. Ajo fajëson për shtimin në peshë të kthyerit në vegjetariane në moshën 16-vjeçare, me pak proteina dhe shumë karbohidrate. Por pas humbjes së një njeriu të afërt dhe me vullnet të fortë ajo u përgjysmua, duke shkuar në masën 12. Konsulentja 47-vjeçare e arriti këtë rezultat falë një diete ketogjenike “Proteifine” të nutricionistit Kim Pearson. Tashmë ajo thotë se pavarësisht arsyeve që e çuan drejt humbjes së peshës, ndihet më mirë se kurrë, si fizikisht ashtu dhe psikologjikisht.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel