Ashtu siç pritej tanimë është gjithçka zyrtare.

Drejtuesit e Partizanit, ata të Tiranës dhe Federata Shqiptare e Futbollit kanë arritur marrëveshje për derbin e madh të Shqipërisë që të luhet në stadiumin më të ri në Shqipëri “Air Albania Stadium.

Këtë gjë e ka konfirmuar edhe vet klubi i Partizanit në një njoftimin në faqen e tyre zyrtare në rrjetin social Faceboook.

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës luhet të premten me fillim nga ora 19:00./KosovaPress/

Top Channel