Julian Ahmataj nuk do të jetë më trajner i Tiranës, një largim i paralajmëruar pas disfatës në kategprinë superiore ndaj Kukësit.

Aventura e ish-mesfushorit elbasanas ka zgjatur vetëm 5 ndeshje në stolin e bardhebluve, pasi përplasjet me drejtuesit dhe rezultatet negative sjellin divorcin me kryeqytetasit.

Favorit për të marrë tashmë drejtimin e Tiranës është Gugash Magani, trajner që ka drejtuar më parë ekipin 14 herë kampion të vendit.

Top Channel