Emrat më të mëdhenj të industrisë së muzikës u mblodhën për edicionin e 47-të të AMA, Çmimeve Muzikore Amerikane.

Dhe siç pritej, veshjet e të ftuarve ishin nga më të larmishmet.

Yjet e muzikës moderne u mblodhën te Teatri Microsoft, në Los Anxhelos, me veshje nga më të veçantat.

Selena Gomez, Dua Lipa, Lil Nas X ishiin mes artistëve që zgjodhën jeshilen e ndezur, ndërkohë që Lizzo solli një mikro-çantë nga marka italiane, Valentino.

FOTO GALERI
1/15
Billie Eilish

Top Channel