Është zhbllokuar rezultati në ndeshjen Kosovë-Angli.

Vetëm 30 minuta zgjati rezistenca e Kosovës pasi Winks arriti të shënojë dhe të heshtë të gjithë stadiumin “Fadil Vokrri”.

Një hutim i mbrojtjes së Kosovës bëri që Winks të depërtojë thjeshtë në zonë dhe të mposhtë portierin Muriq.

Vlen të theksohet se Kosova në këto 30 minuta po bën një lojë të hapur, duke qenë vazhdimisht në sulm.

Në foton e mëposhtme do gjeni edhe statistikat e pjesës së parë.

Top Channel