Ka mjaftuar një gol i Mauro Icardit në minutën e 22-të të takimit, që Paris Saint Germain të marrë fitoren e katërt radhazi në grupet e Champions League dhe të sigurojë kalimin për në fazën e 1/8-ave.

Parizienët triumfuan me rezultatin minimal 1-0 ndaj belgëve të Club Bruge, duke marrë fitoren e katërt në po kaq takime, ndërsa kanë arritur të shënojnë 10 gola dhe të mos pësojnë asnjë.

Një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit mori edhe Reali i Madridit, që mposhti me rezultatin e thellë 6-0 Galatasarayn dhe u ngjit në kuotën e 7 pikëve.
Braziliani i talentuar Rodrygo ishte heroi i madrilenëve mbrëmjen e sotme duke shënuar tre gola dhe marrë topin në shtëpi, ndërsa goleada u kompletua nga dopieta e Benzema dhe goli i Sergio Ramos.

Top Channel