Një aksident i rëndë ka ndodhur në Lushnjë në zonë e quajtur “”Tre urat-Çermë”, ku një automjet tip “Fuoristradë” ka aksidentura për vdekje një 64 vjeçar.

Viktima është shtetasi me iniciale Fatmir Muça, 64 vjeç nga nga Zhamë Sektor. 64-vjeçari po udhëtonte me biçikletë.

Nga burime zyrtare mësohet se drejtuesi i automjetit është larguar nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit.

Top Channel