Belgjika skuadra e parë që kualifikohet në Euro 2020

10/10/2019 22:44

Skuadra e Belgjikës ka mposhtur me rezultatin 9-0 San Marinon dhe në shtatë ndeshje ka 21 pikë, dhe është zyrtarisht skuadra e parë që pret biletën për në Euro 2020.

në vendin e dytë është Rusia me 18 pikë, që edhe ajo thuajse e ka siguruar pasi kur mbeten edhe tri ndeshje nga fundi është 8 pikë larg Qipros së vendit të tretë.

Belgjika ka shënuar 28 gola dhe ka pësuar vetëm një.

Top Channel