Përpara fillimit të derbit mes Tiranës dhe Partizanit pati një përleshje mes tifozëve të cilët hynë në fushë.

Nga përleshja pati disa tifozë të lënduar kryesisht nga kampi i tifozërisë së Partizanit.

Gazetari Ylli aga në Proçesin Sportiv tha se Klubi i Tiranës ka marrë vendim për pezullimin e disa prej punonjësve dhe drejtuesve pas incidenteve në deri, deri në zbardhjen e ngjarjes.

Kujtojmë që derbin e fitoi Partizani 2-1 pas golave të Cordieros dhe Solomon ndërsa shkurtoi diferencën Hasani.

Top Channel