Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të kenë një rritje të lehtëku do të variojnë: në zonat malore nga 9ºC deri në 21ºC, në zonat e ulëta nga 17ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 21ºC në 31ºC.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash.

Temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 11ºC deri në 26ºC dhe në zonat e ulëta nga 16ºC në 27ºC.

Top Channel