Qyteti i Fierit është përfshirë pasditen e sotme nga era e fortë dhe shiu.

Kjo situatë ka përfshirë të gjithë vendin ditën e sotme, kryesisht gjatë pasdites.

Në segmentin Korçë-Voskopojë është rrëzuar shtylla e tensionit të lartë dhe një nga kabujt ka rënë sipër një makine. Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

  Moti i keq/ Rrëzohen në Korçë dy shtylla të tensionit të lartë, kabujt bien sipër makinës (Video)

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 28ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 22ºC në 31ºC.

Top Channel