Atletico e Madridit tregoi një forcë karakteri të madhe pasi arriti të rikuperonte dy gola ndaj Juventusit, për të marrë pikën e parë në Grupin D.

Të gjithë golat e sfidës u shënuan në pjesën e dytë. Cuadrado dhe Matuidi i dhanë epërsinë e dyfishtë Juves, por Savic dhe Herrera i mohuan skuadrës së drejtuar nga Maurizio Sarri fitoren e parë në grup.

Lojatri më i mirë i ndeshjes u shpall Trippier i cili mori notën 8.4. Ronaldo nuk shkëlqeu ashtu siç pritej dhe mori notën 7.1.

Më poshtë gjeni notat për secilin lojtar:

Top Channel