Atalanta mori një mësim të mirë nga Dinamo e Zagrebit në ndeshjen debutuese në Champions me rezultatin e thellë 4-0.

Për kroatët shënuan Orsic 3 gola dhe Leovac. Lojatrai i ndeshjes u shpall sulmuesi ku pas hat-trikut të shënuar mori notën 9.3.

Mbrojtësi shqiptar Gjimshiti bëri një paraqitje shumë të dobët, duke u radhitur mes më të dobëtve në fushë.

Gjimshiti mori notën 5.8.

Top Channel