Trajneri i Arsenalit, Unai Emery ka mbrojtur qendërmbrojtësin David Luiz.

Braziliani u transferua këtë verë nga Chelsea dhe në ndeshjen e fundit bëri gabim në mbrojtje duke shkaktuar penallti, falë së cilës Watford arriti të fitojë një pikë.

Emery e ka mbrojtur futbollistin brazilian duke thënë se gabimet i pranojnë si ekip.

“Kur jemi duke analizuar gabimet, i pranojmë si klub dhe nuk flasim për gabime individuale”, deklaroi ai.

Top Channel