Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan.

Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli.

“Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën,” u tha Vuçiç gazetarëve së fundmi në Beograd./kosovapress

Top Channel