Lajmi i fundit
Koronavirusi në Shqipëri/ 136 raste të reja, 6 humbje jete dhe 74 të shëruar në 24 orët e fundit

Ylli kosovar i futbollit, Meritan Shabani, do të jetë pjesë e Premier Ligës nga edicioni i ardhshëm.

Talenti 20-vjeçar, i cili bëri debutimin e tij me gjermanët e Bayern në prill të vitit të kaluar, ka pranuar një kontratë 3-vjeçare nga anglezët Wolverhampton Wanderers.

Shabani pritet të ketë konkurrencë të madhe në Premierligë, por sigurisht se ajo do të jetë në favor të tij, pasi do të ketë edhe mundësinë prë luajtur më shumë minuta.

Top Channel