Mya-Lecia Naylor ka vdekur në moshën 16 vjeçare.

BBC konfirmoi lajmin e trishtë me një deklaratë në faqen e tyre të internetit, duke e quajtur të renë një ‘pjesë shumë të dashur të familjes së fëmijëve të BBC’.

BBC shkruan : “Na vjen keq që duhet t’ju lajmërojmë se Mya-Lecia, ka vdekur. Ajo ishte një pjesë shumë e dashur e familjes së BBC Children, dhe një aktore, këngëtare dhe kërcimtare jashtëzakonisht e talentuar.”

Postimi i fundit në llogarinë e Mya’s Instagram ishte tetë orë para se të konfirmohej vdekja e saj. Ajo vdiq më 7 prill.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel