I morën Champions-in Milanit 12 vite më parë duke përmbysur disavantazhin e 3 golave, por tashmë është Liverpool që e ka vuajtur një gjë të tillë edhe pse pa pasoja të mëdha.

Skuadra e Klopp ishte në avantazhin e tre golave brenda 30 minutave të para ndaj Sevillasm, por pjesa e dytë ishte e çmendur për vendasit, të cilët gjetën fuqi të riktheheshin në lojë madje duke realizuar 3 herë, me golin e barazimit që u shënua nga Pizarro në minutën e tretë të shtesës.

Një barazim me 6 goli, i cili mban në lojë edhe Spartakun e Moskës dhe gjithçka pritet të vendoset në ndeshjet e fundit në grupe.

Top Channel