Serbet bllokojne rrugen Mitrovice-Rashke

05/02/2009 13:20

Serbet bllokojne disa akse kryesore rrugore, ne shenje proteste ndaj vendosjes se misionit EULEX ne pikat e kalimit kufitar me Serbine.

Pjesetare te ketij komuniteti kane bllokuar rrugen Mitrovice-Rashke qe prej ores 11.00 te mengjesit. Eshte bllokuar gjithashtu edhe rruga ne dalje te Zvecanit dhe rruga nga Zubin Potoku ne vendkalimin kufitar Brnjak.

Banoret serbe te veriut pretendojne se u takon atyre kontrolli i doganave dhe paralajmerojne veprime te tjera, per te shprehur pakenaqesine ndaj zhvillimeve te fundit ne kete pjese te Kosoves.

Top Channel