Thaci i dorezon Sejdiut raportin per punen e qeverise

12/01/2009 13:40

Kryeministri Hashim Thaci i dorezoi presidentit Sejdiu Raportin e punes se qeverise per vitin 2008.

Ai e njohu presidentin me ceshtjet kryesore te raportit, me elementet me te rendesishem per punen e ministrive, si dhe me objektivat e ekzekutivit per vitin 2009.

Nderkaq, zyra e kryeministrit njoftoi se Thaci ka marre nje mesazh urimi nga presidenti amerikan Bush. Ai dhe Zonja e Pare, Laura, permes nje telegrami, i urojne kryeministrit nje vit te mbare dhe te suksesshem.

Top Channel