VIDEO/ Skuadra zvicerane bën me “dhimbje koke” Marescën, Chelsea vuan në “play off”-in e parë të Conference League

22/08/2024 23:00

Chelsea ka fituar 2-0 në takimin e parë të fazës “play off” të Ligës së Konferencës përballë Servettes.

Ekipi zviceran i shkaktoi “dhimbje koke” Marescës dhe lojtarëve të tij, të cilët arritën ta menaxhonin mjaft mirë ndeshjen në “Stamford Bridge”.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, teksa takimi u zhbllokua vetëm falë një penalltie të shndërruar në gol nga Nkunku në minutën e 50’. “Blutë” morrën “frymë” vetëm falë golit të Madueke në minutën e 76’.

Kështu Chelsea shkon në ndeshjen e dytë në Zvicër me avantazhin e dy golave, duke mos e pasur të lehtë përballë një Servette luftarake.