“Kini kujdes nga e majta e tij”, Tirana prezanton sulmuesin maroken

06/07/2024 19:33

Tirana nuk ndalet në merkato. Klubi bardheblu ka zyrtarizuar afrimin e radhës, që është i 12-ti për skuadrën e Bledi Shkëmbit.

Lojtari më i ri i rekordmenëve të futbollit shqiptar është Walid Jarmouni, 24-vjeçari francez me origjinë nga Maroku që aktivizohet si qendërsulmues.

Mirë se vjen Walid Jarmouni!

Walid Jarmouni është futbollisti më i ri i Tiranës. Francezi me origjinë marokene do të jetë një përforcim për repartin ofensiv.

Gjuajta e tij e majtë do të luajë një rol të rëndësishëm edhe në pozicionet e tjera qendër sulmues dhe sulmues i djathtë.

Walid, i është bashkuar menjëherë skuadrës nën urdhrat e trajnerit duke nisur përgatitjet për rrugëtimin e tij të ri”, lexohet në komunikatën zyrtare të klubit kryeqytetas.

Tirana garon në Conference League, kompeticion ku do të sfidojë gjeorgjianët e Torpedo Kutaisit në raundin e parë.

Takimi i parë do të luhet në datën 11 korrik në transfertë, sfida e kthimit pas një jave në Shqipëri.

Top Channel