Top Arena/ Federata angleze shpenzon 500 mijë € për të sjellë partneret e lojtarëve me avion privat

04/07/2024 09:31

Profesori Përparim Kabo ka komentuar lajmin se Federata angleze shpenzon 500 mijë € për të sjellë partneret e lojtarëve me avion privat.

Kabo tha në Top Arena se aq para për një federatë si ajo e Anglisë nuk janë asgjë dhe atje futbollisti duhet të motivohet dhe të ketë pranë njeriun e dashuri.

Për federatën eangleze 500 mijë euro  nuk janë asgjë. Ata nuk janë makina, e kanë punë, me atë mbajnë familjen, rrisin fëmijët, i edukojmë.

Nga hëna në të hënë stërviten, te luash futbvoll do të thotë te jësh një gladiator i vertëtë, të gjitha organet dhe muskujt janë në funskion. Në fund të fundit, çdo njeri kur punon, duhet të ketë afër njeriun e dashur”-u shpreh profesori Kabo.

Top Channel