ZYRTARE/ Shpalli Tiranën kampione të Shqipërisë, Emmanuel Egbo rikthehet në Superiore për t’u bërë trajneri i…

03/07/2024 19:01

Emmanuel Egbo është rikthyer në Superiore pas katër vitesh, kur shpalli Tiranën kampione të Shqipërisë.

Ish-portieri nigerian tashmë duket se është rikthyer te ish-klubi i tij, Bylisi, për të drejtuar ekipin ballshiot për sezonin e ardhshëm.

Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi ballshiot me anë të një njoftimi në rrjetet sociale, duke i uruar mirëseardhjen Egbos.

Kjo është aventura e tretë e 50-vjeçarit si trajner në Shqipëri dhe e dyta me Bylisin, që rikthehet kështu pas 11 vitesh.

Përveç Bylisit dhe Tiranës, në karrierën e tij Egbo ka drejtuar dhe skuadrën e Ohod në Arabinë Saudite, teksa sezonin e fundit ishte trajneri i Prishtinës në Kosovë.

Top Channel